Türkiye Topluluğu Liderleri

ClassDojo Türkiye Topluluğu Liderleri’ni tanıtmaktan mutluluk duyuyoruz: Dalida, Ömer ve Erdem!

Dalida Ekbenli

Özel Esayan Lisesi’nde matematik-fizik öğretmenliği görevine 2010’ da başladı. 2012 yılından beri Eğitimde Teknoloji entegrasyonu, Bilgisayar ve Tablet ile eğitim (iPad/android), Moodle, Google Apps, Web 2.0 araçlarının kullanımı, Dijital ders içeriği ve materyali geliştirme konuları ile yakından ilgilenen Dalida, Penn Üniversitesi Kevin Werbah’dan Gamification sertifikası almış ve Oyunlaştırma temellerinin eğitime entegrasyonu konusunda da çalışmalarını sürdürmektedir. STEAM/Fetemm Eğitimi’nin Türkiye’de yaygınlaştırılması ve tanıtılması için kendini geliştirmeyi sürdürmektedir. Authorized Google Education Trainer‘dır. Twitter’da @DalidaEkbenli kullanıcı adıyla paylaşımlarda bulunmaktadır.

“Classdojo’yu çok seviyorum. Eğitimtek ekibimizle farklı şehirlerde düzenlediğimiz eğitimlerle bugüne kadar 20+ okul ve 1000+ öğretmene ulaştık. Öğretmen eğitimlerinde Classdojo’ya hep yer verdik.

Diliniz,cinsiyetiniz, yaşınız, branşınız ne olursa olsun eğlence eğlencedir! Evrenseldir!”

Ömer Karabacak

Ömer Karabacak İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. 2011 yılından bu yana İngilizce öğretmeni olarak çalışmakta olduğu FMV Işık Okulları bünyesinde kurulan #teknolojideIŞIKvar ekibi üyesi ve bu ekibin Eğitim Teknolojileri Liderliği (ETL) programının aktif katılımcısıdır. teknolojideISIKvar.com blogu yazarıdır. CELTA, Google Educator, K-12 Blended & Online Learning ve Gamification sertifikalarına sahiptir. Öğretmenlerin mesleki gelişimi, Gamification, eğitimde Web 2.0 araçları ve Google araçlarının eğitimde kullanımı üzerine çeşitli konferanslarda konuşmalar yapmaktadır.

Twitter’da @ELT_PRO kullanıcı adıyla eğitim içerikli paylaşımlar yapmakta olan Ömer Karabacak, çeşitli eğitimsel Twitter sohbetlerinde aktif olarak yer almaktadır.

“ClassDojo Türkiye Topluluğu Lideri olma fırsatını yakalamak beni çok heyecanandırdı. Bu sihirli aracı Türkiye’de yayan insanlardan birisi olmak ayrıca gurur veriyor. ClassDojo ile tanışmam, sınıf yönetimi açısından benim için bir devrimdi diyebilirim. Bilginin paylaştıkça çoğaldığını bilen eğitimciler olarak paylaşmaktan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz.”

Erdem Yurdaer

Erdem Yurdaer, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünden mezun oldu. Beykent Üniversitesinde MBA yüksek lisansını yapmaktadır. 2008 yılından beri çeşitli eğitim kurumlarında İngilizce öğretmenliği ve yöneticilik görevleri yaptı. Şu anda Erdil Eğitim Kurumları’nda İngilizce Öğretmenliği ve Teknoloji Kordinatörlüğü yapmaktadır. Üniversitelerde, devlet okullarında ve özel okullarda öğretmenlerin mesleki gelişimi açısından eğitimde Web 2.0 uygulamaları, Google araçları, etkili sunum teknikleri üzerine çeşitli seminerler vermektedir.

Twitter’da aktif bir şekilde @erdemyurdaer kullanıcı adıyla eğitim içerikli paylaşımlar yapmaktadır.

“ClassDojo’yu Türkiye’de uygulayan takımın bir parçası olmak beni çok mutlu etti. ClassDojo, uyguladığım okullarda bir fark yarattı. Hedefim ClassDojo’yu daha çok öğrenciyle ve eğitimciyle tanıştırmak. Biliyorum ki, bilgi paylaştıkça anlam kazanır.”

Updates From ClassDojo
Next Post
Previous Post

Company

  • About us
  • Press
  • Careers
  • Engineering

© ClassDojo, Inc